Idealne ustawienia SEO WordPressa Yoast: kompletny przewodnik po optymalizacji WordPressa dzięki wtyczce Yoast (zaktualizowany 2019, V.11.7.0)

03.06.2020
Yoast 'Idealne ustawienia SEO WordPressa Yoast: kompletny przewodnik po optymalizacji WordPressa dzięki wtyczce Yoast (zaktualizowany 2019, V.11.7.0)
0 30 мин.

Yoast-WordPress-SEO-Plugin-Settings

Wszyscy mają Yoast, ale niewielu używa go poprawnie.

Bez obaw. Ten samouczek dzieli go na 3 kluczowe kroki: konfigurowanie ustawień Yoast SEO (w tym dodanie stron AMP, aby strony mobilne ładowały się szybciej), badanie kluczowych słów kluczowych, i optymalizacja treści (jest w tym coś więcej niż zielone światła). Pokażę też, jak połączyć Yoast z Google Search Console, aby naprawić błędy indeksowania (uszkodzone strony).

To jest KOMPLETNY przewodnik po Yoast. Jeśli nie masz Yoast, przejdź do wtyczek → dodaj nowy → wyszukaj Yoast SEO → zainstaluj / aktywuj. Jeśli masz już Yoast, upewnij się, że jest zaktualizowany do najnowszej wersji. Zostaw komentarz, jeśli masz pytania i jeśli podoba Ci się ten samouczek, sprawdź moje inne przewodniki, takie jak moje WordPress SEO i Przewodnik prędkości WordPress które są absurdalnie dobre.

1. Generał
2). Wygląd wyszukiwania
3). Search Console
4. Społeczny
5. Przybory
6. Premia
7. AMP
8. Zaimportuj ustawienia My Yoast
9. Fokusowe słowa kluczowe
10. Optymalizacja treści
11. Anatomia idealnie zoptymalizowanej strony2018-Yoast-SEO-Plugin-Settings

Ważne rzeczy, które należy wiedzieć przed użyciem Yoast

Ludzie tracą zbyt dużo czasu, próbując dostać zielone światła, a za mało czasu na badanie słów kluczowych (lub ulepszanie ich treści niż ktokolwiek z najlepszych wyników). Zanim zaczniesz, przeczytaj te wskazówki, aby uniknąć marnowania czasu, co jest poważnym problemem, gdy ludzie używają Yoast.

 • Nie miej obsesji na punkcie zielonych świateł – sprawdź Infografika SEO na stronie Backlinko
 • Nie wybieraj słów kluczowych na ślepo – poszukaj długiego ogona (ponad 3 wyrażeń) w Google Autouzupełnianie, a następnie Google, aby sprawdzić, czy najlepsze wyniki w dużej mierze obejmują ten temat
 • Nie wpisuj słów kluczowych w treści, aby spróbować uzyskać zielone światło (jest to spam)
 • Dobry SEO na stronie oznacza tworzenie kompleksowych treści (ponad 3000 słów, filmów itp.)
 • Najważniejszym miejscem do użycia słowa kluczowego fokus jest tytuł strony, adres URL, tytuł SEO, opis meta i raz na kilka pierwszych zdań treści. Otóż ​​to!
 • Yoast (i wszystkie wtyczki SEO) niewiele robią dla SEO na stronie – większość to porady. Poświęć więcej czasu na badanie słów kluczowych i dodaj spis treści HTML do dłuższych postów.

Wersja 11.0 wprowadza schemat
* Yoast dokonał dużych ulepszeń schematu podczas wersja 11.0 (sprawdź ich Wideo na YouTube wydanie). Nie musisz nic robić oprócz aktualizacji wtyczki, ale może pomóc poprawić bogate wyniki podczas wyświetlania produkty, recenzje, przepisy kulinarne, wydarzenia i inne typy danych. Nadal korzystam z wtyczki, aby wyświetlać „gwiazdki recenzji” w Google (używam recenzji WP), ale idealnie wkrótce nie będzie trzeba.

1. Ogólne

Deska rozdzielcza
Yoast-Dashboard-Settings

funkcje
Funkcje Yoast

Poniżej znajduje się zrzut ekranu każdej funkcji:
Wyłączyłem kilka z nich… Nie korzystam z analizy czytelności, ponieważ nie potrzebuję Yoast „oceniać” moje treści (np. Czy moje zdania są zbyt długie). Używam linków wewnętrznych naturalnie w swoich treściach i nie potrzebuję licznika linków tekstowych Yoast przypominającego mi o ich dodaniu. Nie potrzebuję, aby Ryte stale sprawdzał, czy moja witryna jest indeksowana w wyszukiwarkach (oczywiście jest), i nigdy nie używam menu rozwijanego administratora Yoast. Zobacz, jakie funkcje lubisz, włącz je i wyłącz pozostałe.

Analiza SEO

Analiza czytelności
Analiza czytelności Yoast

Podstawowa treść
Yoast-Cornerstone-Content

Filtr zawartości kamienia węgielnego

Licznik linków tekstowych
Yoast-Text-Link-Counter-Feature

Spostrzeżenia
Yoast Content Insights

Sugestie dotyczące linków
Yoast-Internal-Linking

Mapy witryn XML
Yoast-XML-Sitemap-Setting

Integracja Ryte
Analiza Yoast-Ryte

Menu paska administracyjnego
Yoast-Admin-Bar-Menu

Bezpieczeństwo: brak zaawansowanych ustawień dla autorów
Yoast-Advanced-Settings

Narzędzia dla webmasterów
Następnie zarejestrujemy się w każdym narzędziu dla webmasterów (Google/Bing/Yandex/Baidu) i zweryfikuj każdy za pomocą Metoda weryfikacji HTML. Następnie możemy przesłać im mapę witryny Yoast XML. Osobiście używam religijnie Google Search Console do naprawy uszkodzonych stron (błędy indeksowania) z przekierowaniami, użyj Szukaj w Analytics znaleźć słowa kluczowe / strony, dla których oceniam, Ulepszenia HTML naprawić błędy w tytułach SEO + opisach meta i monitorować problemy z urządzeniami mobilnymi / bezpieczeństwem, a także linki do mojej witryny. Oto mój pełny samouczek Google Search Console, który zdecydowanie przejrzałbym.

Yoast-Webmaster-Tools

Sprawdź Narzędzia dla webmasterów

 • Zapisać się do Google Search Console
 • Wybierz Metoda weryfikacji znacznika HTML
 • Skopiuj kod i wklej w polu Google Search Console
 • Usuń wszystko poza cytatami (w tym cytaty)
 • Zapisz zmiany w Yoast
 • Kliknij „Zweryfikuj” w Google Search Console
 • Powtórz dla Bing / Yandex (Największa wyszukiwarka w Rosji)
 • Nie używam Narzędzia dla webmasterów Baidu ponieważ jest to mylące, ponieważ nie czytam chińskiego, a ty potrzebujesz chińskiego numeru telefonu, ale możesz to przeczytać instruktaż jeśli chcesz spróbować
 • Przeczytaj sekcję Search Console tego samouczka lub przejrzyj mój pełny przewodnik

Prześlij mapę witryny XML Yoast do Google + Bing + Yandex

 • W Yoast przejdź do Ogólne → Funkcje → Mapy witryn XML
 • Kliknij ikonę znaku zapytania przy opcji Mapy witryn XML
 • Kliknij link do mapy witryny XML
 • Skopiuj ostatnią przeszłość adresu URL: /sitemap_index.xml
 • Zaloguj się do Google Search Console
 • Po lewej stronie przejdź do Indeksowania → Mapy witryn
 • Wklej ostatnią część adresu URL mapy witryny do Google Search Console
 • Przetestuj i prześlij
 • Powtórz dla Bing + Yandex

Yoast-XML-Sitemap-Setting

Yoast Sitemap

2. Wygląd wyszukiwania

Generał
Yoast-General-Settings

Separator tytułu – w przypadku używania zmiennych fragmentu kodu jest to myślnik (lub inny znak specjalny), który zwykle znajduje się między tytułem strony / postu a nazwą strony. Przykład: tytuł strony Nazwa strony.

Zmienne Snippet – szablony używane do tytułów SEO / opisów meta tylko JEŚLI zapomnisz je napisać, czego nigdy nie powinieneś zapomnieć. Tak długo, jak piszesz je ręcznie, nie mają one znaczenia. Powinieneś poświęcić trochę czasu na ich napisanie, aby brzmiały ładniej niż szablon.

Podstawowe zmienne Yoast

Dlaczego nie powinieneś ich używać…

Tytuł czytanego postu ma ponad 160 znaków (znacznie powyżej 60 znaków dla tytułów SEO). Gdybym polegał na Yoast, aby utworzyć tytuł SEO przy użyciu zmiennych fragmentu kodu, miałby on więcej niż 60 znaków i zostałby odcięty, przez co fragment kodu wyglądałby okropnie. Zamiast tego napisałem to sam, więc ładnie brzmi: Idealne ustawienia wtyczki SEO WordPress SEO (2018, wersja 7.9).

Yoast-Snippet-Variables

Strona główna – strona główna zazwyczaj kieruje do szerokiego słowa kluczowego na temat twojego głównego produktu / usługi (np. Chicago Wedding Photographer). Użyj tego w tytule strony głównej SEO + opis meta:

Fragment strony głównej

Typy treści
Yoast-Content-Types-Settings

Pokaż posty w wynikach wyszukiwania – kontroluj, czy posty / strony są indeksowane w wyszukiwarkach.

Data w podglądzie fragmentu – dodawanie dat do fragmentów (szczególnie dodawanie ich do artykułów wrażliwych na czas) sprawia, że ​​treść wygląda na nową i może znacznie zwiększyć współczynniki klikalności.

Data publikacji

Oprócz włączenia tego w Yoast, musisz również dodać „datę modyfikacji postu” na górze swoich postów (zwaną sekcją meta wpisów). Dla mnie to jest w Genesis Simple Edits ustawienia…

Wpis Meta

Tak to wygląda w poście…

Data modyfikacji po wejściu

Teraz, za każdym razem, gdy aktualizujesz wpis, data modyfikacji wpisu jest odświeżana do bieżącego dnia i aktualizowana w wynikach wyszukiwania. Tak, możesz przejrzeć WSZYSTKIE posty i sprawić, że Twoje treści będą wyglądać jak nowe. Ale nie nadużywaj tego, staram się to robić tylko wtedy, gdy aktualizuję artykuł, który jest wrażliwy na czas.

Zaktualizuj WordPress Post

Yoast SEO Meta Box – jest to analiza SEO z zaleceniami dotyczącymi optymalizacji treści. Zdecydowanie chcesz to dla stron, postów i stron kategorii blogów, jeśli je optymalizujesz.

Głoska bezdźwięczna
Ustawienia Yoast-Media

Taksonomie
Yoast-Taksonomie-Ustawienia

Które treści nie powinny być wyświetlane w wynikach wyszukiwania – tagi, kategorie portfolio, pokazy slajdów, format i inne nieprzydatne treści zwykle nie powinny być wyświetlane w wynikach wyszukiwania. Tagi zazwyczaj powodują zduplikowanie treści w Siteliner. Jeśli masz ładne portfolio lub strony z kategoriami blogów są dobrze zaprojektowane z wieloma artykułami w tej kategorii, to na pewno umieść je w wynikach wyszukiwania. Ale jeśli nie spędzisz na tej stronie więcej niż 30 sekund, nie indeksuj jej.

Archiwa
Ustawienia Yoast-Archives-

Bułka tarta
Yoast-Breadcrumbs-Settings

Bułka tarta – tekst nawigacyjny wyświetlany u góry treści:

Bułka tarta

Pomaga użytkownikom i wyszukiwarkom poznać twoją treść i strukturę witryny. Nie używam bułki tartej, aby uniknąć bałaganu, ale polecam je, jeśli nie przeszkadza ci dodatkowy tekst. Do włączyć bułkę tartą, dodaj ten kod do Editor → Index.php, wklejając go w get_header ();

get_header (); ?>

<?php if (function_exists (‘yoast_breadcrumb’)) {
yoast_breadcrumb (‘

„,”

”);
} ?>

RSS
Ustawienia Yoast-RSS

3. Search Console

Uwierzytelnij Yoast za pomocą Google Search Console – to ci pokaże błędy indeksowania (uszkodzone strony w Twojej witrynie), abyś mógł przekierować je na właściwą stronę w swojej witrynie. Możesz mieć ich wiele, jeśli kiedykolwiek zmieniłeś linki bezpośrednie, usunąłeś strony lub dokonałeś migracji swojej witryny. Przed kontynuowaniem musisz zweryfikować Search Console w sekcji „Ogólne → Narzędzia dla webmasterów”. Po zweryfikowaniu przejdź tutaj i kliknij „Uzyskaj kod autoryzacyjny Google”, a poprosi Cię o kroki.

yoast-search-console-authentication

Napraw błędy indeksowania za pomocą przekierowań – po uwierzytelnieniu Search Console daj mu kilka minut (lub godzin), aby Google mógł uzupełnić błędy indeksowania. W końcu zobaczysz błędy (nie znaleziono strony, błędy serwera, błędy 404…). Powinieneś naprawić WSZYSTKIE te, ustawiając 301 przekierowań, które są w zestawie Yoast SEO Premium, lub spróbuj użyć bezpłatnego Szybka wtyczka przekierowania strony / postu

yoast-search-console-crawl-error

Skonfiguruj przekierowania – aby skonfigurować przekierowanie 301 za pomocą wtyczki Quick Page / Post Redirect, zainstaluj wtyczkę i przejdź do Szybkie przekierowania → Szybkie przekierowania (lewa karta w WordPress). Wpisz adres URL z Yoast, a następnie wprowadź poprawny adres URL (najbardziej odpowiednia strona lub post w Twojej witrynie)

301 Przykład przekierowania

Więcej optymalizacji Google Search Console – naprawianie błędów indeksowania to tylko jeden z wielu sposobów optymalizacji witryny WordPress za pomocą Google Search Console. WYSOCE polecam przejrzeć moje Samouczek Google Search Console Uczyć się o fragmenty rozszerzone, międzynarodowe kierowanie, problemy z bezpieczeństwem, analizy wyszukiwania i inne ważne elementy SEO WordPress.

Google Search Console

4. Społeczne

Wypełnienie ustawień społecznościowych Yoast pomaga Google dowiedzieć się o twoich profilach, ale najważniejsze jest włączenie metadanych z każdej sieci społecznościowej. Umożliwia to przesyłanie niestandardowej grafiki do każdej strony / postu, co sprawia, że ​​jest to format miniatury obrazu, gdy strona jest udostępniana w mediach społecznościowych. Co to jest Facebook Open GraphKarty na Twitterze, i Metadane Google+ robi.

Konta
Ustawienia społecznościowe Yoast

Facebook
Ustawienia Yoast-Facebook

Identyfikator aplikacji na Facebooku – Jeśli ty utworzył aplikację na Facebooku, Znajdź swój identyfikator aplikacji i wprowadź go tutaj. Oto samouczek na temat jak stworzyć aplikację na Facebooku i co robi.

Świergot
Ustawienia Yoast-Twitter

Pinterest
ustawienia pinterest

Musisz wykonać kilka dodatkowych kroków do zweryfikuj swoją witrynę za pomocą Pinteresta.

Google+
* Nie jestem pewien, dlaczego wciąż mają opcje czegoś, co zostało przerwane przez Google.

google-tab

Optymalizacja mediów społecznościowych – po włączeniu metadanych dla każdej sieci społecznościowej możesz przesyłać niestandardowe obrazy z mediów społecznościowych w sekcji analizy SEO w Yoast, korzystając z linku „udostępnij” (patrz poniżej). Dzięki temu format miniatury obrazu zawartości jest prawidłowy, gdy strona jest udostępniana w mediach społecznościowych. Tak, oznacza to, że musisz utworzyć 2 osobne grafiki dla każdego postu.

 • Obraz na Facebooku: 1200 x 630px
 • Obraz na Twitterze: 1024 x 512px

Prześlij niestandardową grafikę na Facebook / Twitter…

Optymalizacja yoast-social-media

Sprawia, że ​​Twój format treści ładnie…

udostępnienie na Facebook

Kontrolowanie tekstu reklamy na Facebooku za pomocą Yoast – jeśli poprawiasz posty, Facebook nie pozwala Ci zmienić tekstu reklamy. Więc zanim udostępnisz swój post na Facebooku, nadaj mu tytuł, który chcesz, używając pola „Tytuł Facebooka” Yoast (które może różnić się od tytułu SEO + metaopisu). Jeśli tytuł Yoast na Facebooku nie działa od razu, spróbuj wyczyścić pamięć podręczną witryny. Odkryłem, że czasami może potrwać kilka dni, zanim zaktualizuje się nowy tytuł i zdjęcie na Facebooku.

Yoast Facebook Title

5. Narzędzia

Narzędzia Yoast-SEO

Edytor zbiorczy – masową edycję tytułów SEO i opisów meta (bez konieczności przeglądania poszczególnych stron / postów). Upewnij się, że te gotowe ładnie mogą znacznie wzrosnąć współczynniki klikalności czyniąc fragmenty bardziej atrakcyjnymi do kliknięcia. Nie zapomnij podać słowa kluczowego dla tego wpisu w obu miejscach. SNIPPETY SĄ DOSKONAŁO PRZEDSIĘBIORCĄ TWOJEGO SEO!

Yoast-Bulk-Editor

Edytor plików – edytuj pliki robots.txt i .htaccess.

Importuj i eksportujzaimportuj moje zalecane ustawienia Yoast SEO lub wyeksportuj własne ustawienia Yoast, aby używać ich na innych stronach internetowych, którymi zarządzasz. Jeśli obecnie używasz innej wtyczki SEO WordPress, skorzystaj z karty „Importuj z innych wtyczek SEO”, aby przenieść dane SEO do Yoast.

karta importu

karta eksportu

yoast-seo-plugin -igration

6. Premium

Yoast SEO Premium kosztuje 89 USD rocznie – kupiłem go poważnie, ponieważ zarabiam na życie samouczkami SEO WordPress. W przeciwnym razie prawdopodobnie nie miałbym tego … ustawianie wielu słów kluczowych nie jest przydatne, istnieje wiele bezpłatnych wtyczek przekierowań, a wewnętrzne sugestie linków i analizy treści naprawdę mi nie pomagają. Oto wyjaśnienie niektórych wyróżnionych funkcji…

Yoast-SEO-Premium

Optymalizacja słów kluczowych (wiele słów kluczowych) – istnieje specjalna strategia optymalizacji treści pod kątem wielu słów kluczowych (patrz poniżej). Dodatkowe słowa kluczowe są często uwzględniane jako częściowe mecze co oznacza, że ​​lista kontrolna analizy SEO jest praktycznie bezużyteczna, ponieważ Yoast tylko wykrywa dokładny dopasowania słów kluczowych. Pomaga w śledzeniu wtórnych słów kluczowych na pulpicie nawigacyjnym, dzięki czemu można użyć częściowych dopasowań, ale nie należy spodziewać się dużej ilości zielonych świateł. Więcej informacji na temat kierowania na wtórne słowa kluczowe stworzenie fajnego tytułu SEO + metaopisu zawierać pojedyncze słowa z obu fraz – zamiast po prostu wyświetlać słowa kluczowe, które wyglądają na spam.

Yoast Wiele słów kluczowych

Podgląd Twojej strony – tak długo, jak przesyłasz niestandardowe obrazy w „opcji udostępniania społecznościowego” Yoast, aby Twoje obrazy poprawnie formatowały Facebooka i Twittera (krok 4), nie potrzebujesz tego. Ale jeśli chcesz zobaczyć, jak to wygląda bezpośrednio w Yoast, aby upewnić się, że dobrze wygląda, to wszystko.

yoast-social-Previews

Sugestie dotyczące linków
Yoast-Internal-Linking

Statystyki treści
Yoast Content Insights

Menedżer przekierowań – użyj tego, aby naprawić błędy indeksowania (uszkodzone strony) z karty Yoast Search Console. Zrób to, dodając stary adres URL i nowy adres URL, aby przekierować każdy do najbardziej odpowiedniej strony. Jeśli masz już przekierowania z Wtyczka przekierowania lub .htaccess, możesz je zaimportować do Yoast. Podczas gdy darmowa wtyczka jak Szybkie przekierowanie strony / postu robi dokładnie to samo, menedżer przekierowań Yoast automatycznie skonfiguruje przekierowanie, jeśli kiedykolwiek zmienisz bezpośredni link …

automatyczne przekierowanie yoast

Aby skonfigurować przekierowanie, przejdź do karty Yoast Search Console i znajdź błędy indeksowania …

Yoast-Search-Console-Crawl-Errors

Teraz przejdź do menedżera przekierowań Yoast (lub sekcji „Szybkie przekierowania”, jeśli używasz wtyczki Szybkie przekierowanie / post). Wklej swój uszkodzony adres URL w polu „Stary adres URL”. Nowy adres URL NIE powinien zawsze być stroną główną – powinien być najbliższym adresem URL do uszkodzonej strony.

Przekierowania Yoast

Wsparcie Premium – Nigdy nie korzystałem z ich wsparcia, ale dostajesz je dzięki Yoast Premium.

7. AMP

Przyspieszone strony mobilne (AMP) to projekt Google, który sprawia, że ​​strony mobilne ładują się szybciej i dodaje znak „AMP” do fragmentów telefonów komórkowych. Chociaż brzmi to dobrze, zwykle powinieneś unikać AMP. Spójrz na badanie Kinsty na temat tego, jak to zrobić konwersje z urządzeń mobilnych spadły o 59% po dodaniu AMP. Po przeczytaniu tego artykułu postanowiłem wyłączyć AMP na własnej stronie internetowej (i cieszę się, że to zrobiłem). Projekt nie jest już tak ładny i jest bolesny w tyłek. Oszczędzaj sobie kłopotów – unikałbym tego.

strony amp

Instrukcje AMP

 • Zainstaluj Wtyczka AMP przez Automattic
 • Zainstaluj Klej do wtyczki Yoast SEO AMP jeśli używasz Yoast
 • Dodaj / amp / do dowolnej strony w swojej witrynie, aby zobaczyć, jak to wygląda i upewnić się, że działa
 • Przejdź do Ustawienia Yoast → AMP, aby zmienić projekt i włączyć niestandardowe typy postów
 • Poczekaj, aż Google ponownie zindeksuje Twoją witrynę i doda znak AMP w wynikach wyszukiwania na urządzeniach mobilnych
 • Odwiedzić Przyspieszone strony mobilne sekcja w Google Search Console, aby zobaczyć błędy

Częstym problemem są polecane obrazy pojawiające się na górze postów, gdy ich też nie chcesz. Jest na to rozwiązanie, ale nie jest idealne. Możesz nie mieć polecanego obrazu lub możesz ustawić domyślny wyróżniony obraz w Yoast pod SEO → AMP → Projekt → Domyślny obraz. Będzie to widoczne tylko wtedy, gdy NIE zostanie ustawiony żaden polecany obraz, ale jeśli tak, to będzie to widoczne na górze postu. Możesz czytać Przewodnik Yoast AMP ale w zasadzie to podsumowałem.

Jeśli używasz Cloudflare, włącz przyspieszone linki mobilne i pokaż logo AMP…

Cloudflare Accelerated Mobile Links

8. Zaimportuj ustawienia My Yoast

Aby użyć moich ustawień Yoast, pobierz plik zip i prześlij go pod pozycją SEO → Narzędzia → Import i eksport → Importuj. To konfiguruje ustawienia, nie usuwa słów kluczowych ani metadanych.

Pobierz ustawienia My Yoast (zaktualizowano 3/9/2018)

Rzeczy, które musisz jeszcze zrobić:

 • Ogólne → Narzędzia dla webmasterów (zweryfikuj swoją witrynę za pomocą Google / Bing / Yandex)
 • Wygląd wyszukiwania → Ogólne (sprawdź, czy masz zduplikowane nazwy witryn, najeżdżając myszką na kartę przeglądarki strony głównej, a jeśli tak, pozostaw opcję Wymuś zmianę tytułów jako włączoną)
 • Wygląd wyszukiwania → Ogólne (wpisz tytuł strony głównej SEO + metaopis i określ, czy jesteś osobą czy firmą)
 • Wygląd wyszukiwania → Typy treści (wybierz treść, która ma być wyświetlana w wynikach wyszukiwania, i dodawaj daty publikacji do fragmentów we wpisach wrażliwych na czas)
 • Wygląd wyszukiwania → Taksonomie (wybierz treści, które chcesz w wynikach wyszukiwania)
 • Wygląd wyszukiwania → Bułka tarta (dodaj nazwę swojej witryny jako „Tekst kotwicy dla strony głównej” i postępuj zgodnie z samouczkiem Yoast, aby dodać bułkę tartą)
 • Search Console → Ustawienia (uwierzytelnij Yoast za pomocą Google Search Console, poczekaj kilka dni na zapełnienie danych, a następnie napraw błędy indeksowania (odwiedź sekcję). Zobacz moje Samouczek Google Search Console aby uzyskać jeszcze więcej wskazówek na temat optymalizacji witryny za pomocą Search Console)
 • Społecznościowe → Wprowadź adresy URL swoich profili społecznościowych, prześlij swoje logo w zakładce Facebook, włącz Facebook Insights i zweryfikuj swoją witrynę za pomocą Pinteresta
 • Dodaj strony AMP (odwiedź sekcję)

9. Fokus Słowa kluczowe

Przestań myśleć, że znasz swoje słowa kluczowe i przeprowadź badania. Moja metoda działa całkiem dobrze…

 • Znajdź słowa kluczowe z długim ogonem (konkretne) w autouzupełnienie + Eksplorator słów kluczowych
 • Zapisz wszystkie odpowiednie frazy, aby mieć solidną listę słów kluczowych
 • Unikaj słów kluczowych, w których mocne treści / witryny znajdują się w najlepszych wynikach
 • Kieruj na słowa kluczowe, w których wyniki wyszukiwania zawierają słabą / nietrafną treść
 • Google używa każdego słowa kluczowego MozBar aby poznać szacowaną konkurencję każdego z nich
 • Czek OSE dla Twojego DA (domain authority), a następnie Google wpisz słowo kluczowe za pomocą MozBar i sprawdź najlepsze wyniki, aby zobaczyć, jakie jest ich DA. Rywalizuj we własnym zakresie DA, a jeśli twój jest niski, kieruj na bardziej szczegółowe słowa kluczowe, które są mniej konkurencyjne.
 • Powinieneś pozostać przy słowach kluczowych o dużej szansie, które możesz znaleźć na stronie 1

Autouzupełnianie Google
Iść do google.com i zacznij wpisywać słowo kluczowe, aby Google dokończył wyrażenie (pamiętaj, że szukasz wyrażeń z długiego ogona, zawierających zwykle ponad 3 słowa ponieważ są one znacznie mniej konkurencyjne). Możesz także użyć znaku podkreślenia _ w dowolnym miejscu frazy, a Google wypełni puste pole. W przypadku tej metody konieczne będzie zakończenie znaku podkreślenia.

google-autocomplete-keywords

Aby zobaczyć jeszcze więcej słów kluczowych w menu rozwijanym, użyj liczby mnogiej lub innej kolejności słów…

słowa kluczowe autouzupełniania

Każda usługa (i lokalizacja) powinna być ukierunkowana oddzielne strony Na twojej stronie…

wiele zlokalizowanych słów kluczowych

W przypadku konkurencyjnych tematów na blogach zawsze wybieraj bardzo konkretne (długie) słowo kluczowe…

Słowa kluczowe z długim ogonem

Możesz zrobić to samo dla słów kluczowych wideo w YouTube…

youtube-autocomplete-keywords

Jak znalazłem moje słowo kluczowe dla tego samouczka (co pomogło mi zoptymalizować treść)…

Yoast-Keyword-Research

Słowo kluczowe Yoast

Eksplorator słów kluczowych Moz (lepszy niż Planer słów kluczowych)
Aby mieć pewność, że nie przeoczysz żadnych słów kluczowych z funkcji autouzupełniania Google, użyj Eksplorator słów kluczowych Moz który jest jak Google Planer słów kluczowych tylko lepiej (i za darmo). Zacznij od szerokiej frazy, uruchom narzędzie, a następnie w obszarze Słowa kluczowe grupy wybierz „tak, z niskim podobieństwem leksykalnym”. Zapobiega to przewijaniu podobnych odmian słów kluczowych w kółko.

Sugestie dotyczące słów kluczowych Moz

HubShout WebGrader (słowa kluczowe konkurencji)
Aby wyświetlić pełną listę słów kluczowych dla witryn konkurentów, uruchom je HubShout WebGrader

Moje słowa kluczowe

MozBar (konkurs słów kluczowych)
Teraz powinieneś mieć solidną listę słów kluczowych. Ostatnim krokiem jest instalacja Rozszerzenie MozBar Google Chrome i Google dla każdego słowa kluczowego. Im wyższy PA (autorytet strony) i DA (domain domain), tym bardziej konkurencyjne jest słowo kluczowe. Spróbuj wybrać słowa kluczowe z własnego zakresu DA / PA. Możesz je zwiększyć, tworząc niesamowite treści, aby uzyskać linki. Najlepsze słowa kluczowe to te, które jeśli Google, słaba (lub nieistotna) treść istnieje w najlepszych wynikach.

Konkurs słów kluczowych Mozbar

To trochę przestarzałe, ale oto film, który nakręciłem, wybierając słowa kluczowe …

10. Optymalizacja treści

Pierwszym krokiem do optymalizacji treści jest badanie kluczowych słów kluczowych – najpierw wykonaj krok 9. Następnie możesz rozpocząć tworzenie treści (lub optymalizację istniejącej zawartości) dla tych słów kluczowych.

Co powinien powiedzieć Yoast…

UWAGA: wstrzyknięcie słów kluczowych do treści / fragmentów powoduje, że wyglądają na spam! Czy myślałeś o napisaniu tytułu SEO + meta opisu, aby zwiększyć CTR? Każdy wynik w Google będzie używał słowa kluczowego – dlaczego ktoś miałby kliknąć link? Tak, powinieneś używać słowa kluczowego w tytule strony, tytule SEO i opisie meta… ale nie wstrzykuj słów kluczowych tylko po to, aby uzyskać zielone światło w Yoast. Zapomnij o gęstości słów kluczowych i słowach kluczowych w podtytułach… zacznij myśleć o dodaniu spisu treści do dłuższych postów, filmów, infografik, fragmentów rozszerzonych, obrazów do udostępniania społecznościowego i powiększanie cienkiej zawartości aby był lepszy (bardziej szczegółowy) niż wszystkich innych.

Podstawowe zasady Yoast:
Obsesja na punkcie zielonego światła – jeśli kopiujesz / wklejasz kluczowe słowa kluczowe w całej swojej treści, aby uszczęśliwić Yoast, przestań ją teraz. Ten artykuł, który czytasz, jest dobrze zoptymalizowany (jest bardzo przydatny i zorganizowany), a połowa moich kul jest czerwona. Przestań mieć obsesję na punkcie zielonych świateł i zacznij obsesję na punkcie swoich treści. Dodaj infografikę i wideo do strony i zobacz, co się stanie.

Możesz ustawić tylko 1 słowo kluczowe fokus – Yoast premium pozwala na maksymalnie 5, ale jeśli nie masz sukcesu z 1 słowem kluczowym, nie próbuj 2. Jednak to nie jest takie trudne (upewnij się, że drugie słowo kluczowe jest bardzo podobne do twojego pierwotne) i posypać częściowe mecze w całej treści. Zasadniczo każde unikalne słowo kluczowe powinno mieć własną stronę z treścią odzwierciedlającą to wyrażenie. Każda z Twoich usług będzie miała własną stronę – czasem wiele stron. Mam oddzielne strony dla usług SEO WordPress, konsultacji SEO WordPress, audytu SEO WordPress itp.

Yoast nie zawsze wykrywa słowa kluczowe – czasami nie wykrywa synonimów ani dopasowań częściowych. Jeśli moim kluczowym słowem kluczowym jest Konsultant SEO i korzystam z treści SEO Consulting, Yoast może nie policzyć tego słowa kluczowego. Ale mogę założyć, że gęstość słów kluczowych jest większa niż mówi Yoast.

Znajdź równowagę między słowami kluczowymi i korzystaniem z ładnego tytułu strony, tytułu SEO i meta opisu – istnieje cienka linia między pisaniem nagłówka, który brzmi dobrze, a pisaniem nagłówka zawierającego słowo kluczowe. Znajdź właściwą równowagę. Stworzenie nagłówka, który ludzie faktycznie klikną, stanowi ogromną część optymalizacji treści.

Yoast wykrywa tylko słowa kluczowe w głównej treści i fragmencie wyszukiwarki – nie paski boczne, nie stopka, tylko te dwa obszary. Jest to również dobre, ponieważ wyszukiwarki analizują treść w blokach, a fragmenty treści / wyszukiwarek są ważnymi obszarami.

Fokus słowa kluczowego dla strony głównej – strona główna powinna zazwyczaj być kierowana na podstawowe słowo kluczowe. Jeśli masz widżetową stronę główną, nie będziesz mieć listy kontrolnej analizy SEO Yoast (ponieważ używasz widżetów). Ale to dobrze, po prostu stosuj te same strategie SEO na stronie, co inne strony.

Ty zazwyczaj zrobić chcesz kierować na kluczowe słowa kluczowe dla tych stron…

 • Strona główna
 • Strony produktu / usługi
 • Strony lokalizacji
 • Wpisy na blogu (słowa kluczowe inne niż promocyjne)

Ty zazwyczaj nie chcesz kierować na kluczowe słowa kluczowe dla tych stron…

 • Strona kontaktowa
 • Strony zespołu (chyba że ich nazwy są wyszukiwane)
 • Referencje
 • Praca / portfolio
 • Strona główna bloga

Teraz utwórz stronę, ustaw słowo kluczowe, napisz treść i zobacz moje sugestie…

Analiza Yoast-SEO

Słowo kluczowe fokus – użyj Google Autouzupełniania, aby znaleźć długie (specyficzne) frazy, a następnie Google słowo kluczowe i przeanalizuj wyniki wyszukiwania za pomocą rozszerzenia Chrome MozBar. Szukaj słów kluczowych o słabej zawartości w najlepszych wynikach i unikaj konkurowania z witrynami władz.

Nigdy nie kieruj tego samego słowa kluczowego na 2 stronach – jeśli zamierzasz poświęcić czas na tworzenie 2 stron kierowanych na to samo słowo kluczowe, równie dobrze możesz spędzić cały ten czas na 1 stronie i sprawić, że treść będzie niesamowita. Wolę mieć 1 niesamowitą treść niż 2 przeciętne artykuły.

Tytuł strony – podaj tutaj słowo kluczowe. Jeśli jest to post na blogu, upewnij się, że na początku tytułu napisałeś ciekawy nagłówek, najlepiej ze słowem kluczowym focus. Posty zazwyczaj mają dłuższy, bardziej opisowy tytuł, tytuły stron są zwykle krótsze i zawierają tylko produkt / usługę.

URL – skracaj adresy URL, aby nie zawierały słów kluczowych (i kładź nacisk na słowo kluczowe fokus), chyba że sprawia to, że adres URL jest zabawny. Skróciłem moje do / yoast-wordpress-seo-settings /

Tytuł SEO – są to niebieskie linki w wynikach wyszukiwania i są PIERWSZĄ rzeczą, którą ludzie widzą. Powinny mieć od 50 do 60 znaków (pasek długości w Yoast powinien być zielony). Jeśli jest to strona, nie używaj po prostu „Chicago Wedding Photographer – Tom Dupuis”. Użyj modyfikatora, aby urozmaicić swój nagłówek, aby klikało go więcej osób… „Nagradzany fotograf ślubny z Chicago – Tom Dupuis”. Tytuły SEO dla postów mogą być podobne do tytułu, ale dostosuj go, aby ładnie czytał te 50-60 znaków.

Opis meta – 150-160 znakowy opis treści, używany głównie do zwiększenia CTR i skłonienia ludzi do klikania linku, ale powinien również zawierać słowo kluczowe focus.

Tekst alternatywny obrazu – nie wpisuj tutaj słów kluczowych, po prostu opisz obraz! Dopóki piszesz opisowe nazwy plików przed przesłaniem, możesz korzystać z Wtyczka Automatic Image Alt Attributes aby automatycznie użyć nazwy pliku jako tekstu alternatywnego, więc nie musisz tego robić ręcznie.

Gęstość słów kluczowych – Yoast wyolbrzymia znaczenie gęstości słów kluczowych, gdy w rzeczywistości nie jest to bardzo ważne. Użyj go raz w pierwszych kilku zdaniach, a następnie zapomnij o tym.

Słowo kluczowe w podpozycji (H2) – nie musisz tutaj używać słowa kluczowego – wygląda na spam.

Linki wewnętrzne / zewnętrzne – użyj kilku linków na swojej stronie. Google to lubi i tak długo, jak faktycznie łączysz się z pomocnymi zasobami (nie mówię o Wikipedii), odwiedzający również uznają to za pomocne. Wewnętrzne linki są dobre, ponieważ utrzymują ludzi w Twojej witrynie i są naturalnym sposobem na tworzenie linków, ale do tego potrzebujesz dużej ilości treści. Linki zewnętrzne są dobre, ponieważ przypominają źródła artykułu, który lubi Google. Obie są dobre.

Publikuj długie treści – krótkie, gburowate treści nie są uszeregowane. Długa treść, która obszernie obejmuje ten temat (szczególnie treść zawierająca wideo lub infografikę), będzie. Google mierzy „średni czas na stronie”, więc Twoim głównym celem jest zwiększenie „czasu przebywania” użytkownika. Yoast zaleca ponad 300 słów, ale spróbuj 3000 słów (lub więcej), a zobaczysz znacznie lepsze wyniki.

WordPress Word Count

Optymalizacja mediów społecznościowych – zakładając, że skonfigurowałeś karta społecznościowa w ustawieniach SEO w Yoast możesz użyć linku „udostępnij”, aby przesłać niestandardową grafikę, aby poprawnie sformatować swoje zdjęcia na Facebooku i Twitterze. Jest to niewielki czynnik rankingowy, ale zwiększy również Twoje udostępnianie społecznościowe, co jest doskonałe dla SEO. Tak, oznacza to, że musisz utworzyć 2 grafiki…

 • Obraz na Facebooku: 1200 x 630px
 • Obraz na Twitterze: 1024 x 512px

Rich Snippets – poprawiają one twoje fragmenty dzięki gwiazdkom recenzji, filmom i informacjom o produktach, wydarzeniach, przepisach i innych rodzaje danych. To nie jest częścią Yoast, ale oczywiście pomaga w SEO i współczynniku klikalności. Korzystam z premii Wtyczka Rich Snippets WP (oto mój przejrzeć tego), który ma znacznie więcej opcji i wygląda lepiej niż darmowe wtyczki, takie jak All In One Schema.org. Jeśli chcesz dodaj fragmenty rozszerzone do swojej witryny WordPress, postępuj zgodnie z tym samouczkiem.

fragmenty rozszerzone

Optymalizacja prędkości obrazu – Mam pełny samouczek optymalizacji obrazu. Uruchom stronę GTmetrix aby zobaczyć wszystkie niezoptymalizowane obrazy na stronie. Duże obrazy muszą zostać przeskalowane, aby pasowały do ​​właściwych wymiarów. Jeśli treść ma 680 (w), powinieneś używać obrazów o zmienionym rozmiarze do 680 (w). Użyj wtyczki podobnej do Wyobraź sobie do bezstratnej kompresji. Obrazy z błędem „określ wymiary obrazu” oznaczają, że musisz podać szerokość + wysokość w kodzie HTML lub CSS obrazu:

”Why680 ”wysokość =” 380 ”/>

Optymalizacje obrazu w GTmetrix

Kierowanie na wiele słów kluczowych – Dotknąłem tego w Sekcja Yoast SEO Premium, ale oto przykład. Chcesz spreparować swój tytuł / opis meta SEO tak, aby zawierał elementy zarówno…

Podstawowe słowo kluczowe: przyjazne dla SEO motywy WordPress
Dodatkowe słowo kluczowe: Motywy WordPress zoptymalizowane pod kątem SEO

Tytuł strony / Tytuł SEO: ponad 25 przyjaznych SEO motywów WordPress dla każdego
Opis meta: Przeglądaj ponad 25 przyjaznych SEO motywów WordPress, które mają responsywny wygląd i HTML5, wszystkie zoptymalizowane pod kątem SEO za pomocą Genesis Framework.

Teraz posyp swoje drugie słowo kluczowe (lub jego częściowe dopasowanie) w treści. Twój bezpośredni link powinien zwykle zawierać tylko twoje podstawowe słowo kluczowe: / seo-friendly-wordpress-themes /. Nie musisz kupować Yoast SEO Premium, aby kierować na dodatkowe słowa kluczowe – po prostu użyj narzędzi takich jak Google Autouzupełnianie, aby znaleźć drugie słowo kluczowe, a następnie posyp je.

11. Anatomia idealnie zoptymalizowanej strony

Pożyczyłem to od Backlinko co podkreśla, dlaczego optymalizacja treści to coś więcej niż „zielone światła”. Chodzi bardziej o tworzenie cholernie dobrych treści za pomocą infografiki, filmów i tworzenie „najlepszego przewodnika” ze spisem treści (jak ten post). Przestań się tak martwić o zielone światła, zejdź z trasy „tekst i zdjęcia” i zacznij robić coś innego.

seo na stronie

Stworzyłem również wersję dla WordPress (trochę przestarzała, ale wciąż dobra)…

Optymalizacja treści WordPress

Często Zadawane Pytania

&# x1f6a6; Jakie są 3 główne kroki do Yoast?

Konfigurowanie ustawień, badanie kluczowych słów kluczowych i optymalizacja treści to 3 główne kroki korzystania z wtyczki SEO firmy Yoast. Ważne jest także skonfigurowanie Google Search Console.

&# x1f6a6; Jak wybrać kluczowe słowa kluczowe?

Autouzupełnianie Google to doskonałe narzędzie do znajdowania słów kluczowych, zwłaszcza gdy używasz metody wypełniania pustego miejsca z tego przewodnika. Rozszerzenie Chrome dla MozBar i słów kluczowych w dowolnym miejscu pomaga poznać konkurencję każdego słowa kluczowego – co jest kluczowym elementem badań słów kluczowych.

&# x1f6a6; Jak ważne są zielone światła?

Oni nie są. 5 najważniejszych miejsc, w których można użyć słowa kluczowego, to tytuł strony, bezpośredni link, tytuł SEO, opis meta i kilka razy w treści. Prawie wszystkie inne czynniki w rankingu nie mają nic wspólnego z Yoast, niezależnie od tego, co mówią inni ludzie.

&# x1f6a6; Jakie są inne czynniki SEO na stronie oprócz zielonych świateł?

Fragmenty rozszerzone FAQ (takie jak te, które teraz czytasz), dodawanie spisu treści HTML do długich postów, optymalizacja szybkości witryny, staranne tworzenie tytułów SEO + opisy meta i dogłębna treść to główne czynniki, które mogą poprawić oba rankingi + współczynniki klikalności.

&# x1f6a6; Jak zdobyć te emotikony w wynikach wyszukiwania?

Nazywane są fragmentami bogatych w FAQ i mam do tego poradnik. Po prostu zainstaluj wtyczkę Structured Content i dodajesz FAQ (z wybranym emoji) do stron / postów.

Whaddaya Think?

Znajdź mnie w komentarzach, jeśli masz pytania 🙂

Zobacz też:
Jak mam 100% wyników w GTmetrix

Twoje zdrowie,
Tomek

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.