Yoast SEO Premium Review – Yıl 89 $ değerinde mi? (Spoiler: Tam Zamanlı İşim İçin WordPress SEO Yapmasaydım Kullanmazdım)

03.06.2020
Yoast 'Yoast SEO Premium Review – Yıl 89 $ değerinde mi? (Spoiler: Tam Zamanlı İşim İçin WordPress SEO Yapmasaydım Kullanmazdım)
0 15 мин.

Tam zamanlı bir WordPress SEO blog yazarı olarak, benim görevim Yoast SEO Premium.

Ama dürüst olmak gerekirse, yaşamak için WordPress SEO yapmasaydım Yoast primi olmazdı. Yoast’ın SEO analizi, birden fazla odak anahtar kelimesini hedeflerken işe yaramaz hale gelir, orada birçok ücretsiz yönlendirme eklentisi vardır ve bir sayfada en çok hangi kelimeleri kullandığımı söyleyen içerik bilgileri özelliğine ihtiyacım yok. Dahili bağlantı önerilerine ihtiyacınız varsa, içeriğinizi daha iyi tanımalısınız ve okuyucuların hangi yararlı olabileceklerini bulmalısınız – sizin için bir araç kullanmayın.

Kalıcı bağlantıları değiştirdiğimde (diğer birçok yönlendirme eklentisinin yapmadığı bir şey) premium sürümün otomatik olarak nasıl yönlendirme oluşturduğunu seviyorum, ancak tam anlamıyla kullandığım tek premium özellik bu. Aksi takdirde, bu premium eklenti, Yoast premiumunu nasıl sevmediğime dair bu incelemeyi yazarken, neredeyse hiç kullanılmayan WordPress kontrol panelimde 89 $ / yıl biriktiriyor. Her şeyin ironisi: /

Ücretsiz SEO eklentisi ihtiyacınız olan şeylerin çoğuna sahip olduğu için Yoast’a saygı duyuyorum, ancak premium sürüm benim için buna değmez. Her özelliğin gerçekte ne yaptığını size göstereceğim, böylece kendiniz karar verebilirsiniz. Sorularınız varsa bana yorum bırakmaktan çekinmeyin.

Yoast-SEO-Prim

1. Anahtar Kelime Optimizasyonu

Yoast SEO Premium, çoklu odak anahtar kelimeleri (5’e kadar) ancak bunu yapmak için ÖZEL STRATEJİ vardır. Her iki Google anahtar kelimesini de kullandığınızda, arama sonuçları hemen hemen aynı olmalıdır (aynı arama amacı). Her ikisini de optimize etmek için birincil anahtar kelimeniz genellikle tam eşleşme ikincil anahtar kelimeniz bir kısmi eşleşme. Aşağıdaki örneğe bakın… püf noktası, içeriğinizdeki ikincil ifadenizden tek tek kelimeleri serpiştirmektir (özellikle sayfa başlığınızda, Yoast SEO başlığınızda ve meta açıklamanızda).

İkincil anahtar kelimeniz için yalnızca kısmi eşleşmeler kullanacağınızdan (ve Yoast yalnızca tam anahtar kelime eşlemelerini tespit ettiğinden), Yoast’ın SEO analizinde mermilerinizin çoğu yeşil olmayacaktır. İkincil anahtar kelimeleri hedeflerken bu% 100 normaldir, böylece bunları yok sayabilirsiniz.

Yoast-Çoklu-Odak-Anahtar kelimeler

Bu stratejiyi kullanarak her iki anahtar kelime için de 1. sıradayım…

Odak-kelime-1

Odak-kelime-2

Arandıklarını (Google Otomatik Tamamlama’yı kullanarak) bilmeleri için hem birincil hem de ikincil anahtar kelimenizi araştırmayı ve bunların çok rekabetçi ( Moz Bar). Bunlar sadece anahtar kelime araştırması için en temel stratejilerdir. Yoast focus anahtar kelimeleri en iyi anahtar kelimeleri seçtiğinizden emin olmak istiyorsanız.

İkincil Anahtar Kelimeler

İkincil Odaklı Anahtar Kelime

Birden Çok Odak Anahtar Kelimeyi Hedeflemeye İlişkin İpuçları

 • İkincil anahtar kelimeler araştırılmalıdır (tıpkı birincil anahtarınız gibi)
 • İkincil anahtar kelimeler, birincil anahtar kelimeyle aynı arama amacına sahip olmalıdır
 • İyi okumak ve anahtar kelimeler eklemek için başlığınızı, SEO başlığınızı, meta açıklamanızı oluşturun
 • İkincil anahtar kelimelerle yapılan kısmi eşlemeler, spam içeren anahtar kelime doldurmayı önler
 • Kısmi eşleşmeler kullanıldığından ikincil anahtar kelimeler için SEO analizini yok sayın

Sonuç: Yoast’ın madde işaretleri yalnızca tam odak anahtar kelimeleri kullandığınızda yeşile döner (ikincil anahtar kelimeler genellikle kısmi eşleşmeler olarak kullanılır), bu nedenle SEO analizi ikincil anahtar kelimeler için işe yaramaz hale gelir. İçeriği optimize etmeye yardımcı olmak için değil, onları takip etmek iyidir.

2. Sayfanızın Önizlemesi

Sosyal önizlemeler Facebook ve Twitter’da paylaşıldığında bir sayfanın / yayının nasıl göründüğünü gösterir. Yoast (ücretsiz sürüm) özel resimler (oluşturmanız gerekecek) yüklemenizi sağlar, böylece görüntünüz bu ağlarda paylaşıldığında güzel görünür. Bu görüntüleri oluşturduğunuz ve Yoast kullanarak yüklediğiniz sürece, görüntüyü iyi biçimlendireceğinden önizlemeye gerek yoktur.

Yoast “Sosyal” ayarlarında Facebook ve Twitter meta verilerini etkinleştirin…

Yoast-dinle-Meta-veri

Yoast-heyecan-Meta-veri

Bir sayfayı veya yayını düzenlediğinizde Yoast’a gidin ve “paylaş” seçeneğini tıklayın. Varsayılan görüntünün muhtemelen iyi görünmediğini görürsünüz. Facebook ve Twitter için özel bir resim yükleme seçeneği göreceksiniz – Yoast size doğru boyutları söyleyecektir. Facebook (1200 x 630 piksel), Twitter (1024 x 512 piksel). Bu resimleri yükledikten sonra çok daha güzel görünecek.

Yoast-sosyal-önizlemeleri

Bu yayını Facebook’ta paylaştığımda nasıl görünüyor…

Facebook paylaşımı

Sonuç: Yoast’ın sosyal sekmesindeki (SEO analizindeki “paylaş” simgesini kullanarak) Facebook (1200 x 630 piksel) ve Twitter (1024 x 512 piksel) için doğru boyutlara sahip her sayfaya / yayına özel görüntüler yüklediğiniz sürece , içeriğiniz bu sosyal ağlarda mükemmel şekilde biçimlendirilir. İçeriğin / görüntünün neye benzediğini önizlemenize gerek yoktur. Ancak yine de bir önizleme görmek istiyorsanız, o sayfanın URL’sini kopyalayın ve bir Facebook / Twitter durumuna yapıştırın.

3. Okunabilirlik Kontrolü

Güvenilirlik kontrolü cümlelerinizin / paragraflarınızın çok kısa, uzun olup olmadığını, geçiş kelimeleri kullanıp kullanmadığınızı söyler ve size ne kadar iyi “yazdığınızı” not eder. Elbette yazım hatalarıyla süper uzun paragraflar yazmamalısınız, ancak bir araç yazdığınız notu düzgün bir şekilde derecelendiremez! Asla kullanmıyorum ve okunabilirlik analizini bulamıyorum veya et okuma doğu testi faydalı.

SEO altında açabileceğiniz Yoast premium’un bazı özellikleri > Genel > Özellikleri…

Yoast-Premium Özellikleri

4. Ekmek Kırıntıları Üzerinde Tam Kontrol

Bir ihtiyacınız varsa kırıntı yöneticisi eklentisi, Orada bolca var. Çoğu, Yoast premiumunun yaptıklarını yapmanıza izin verir, birincil kategori gönderiniz için ve Taksonomiyi belirlemek.

5. Yinelenen İçerik Yok

Siteliner yinelenen içerik bulmanın en kolay yoludur ve bunun nedeni genellikle Yoast ayarlarınızda etiketleri / kategorileri dizine eklemenizdir (çoğunlukla bunları arama sonuçlarında göstermemenizi öneririz). Yoast aslında yinelenen içeriği kontrol etmez – aynı içeriği gösteren 2 URL’niz varsa (çoğu insanın göstermediği) standart bir URL ayarlamanızı sağlar.

Yoast-Canonical-URL

6. Arka Planda Teknik Şeyler

Yoast SEO Premium ile şunları yapabilirsiniz:

 • Robots.txt dosyasını düzenleyin
 • .Htaccess dosyalarını düzenleme
 • URL’leri temizleme
 • Site haritalarınızı oluşturun ve güncelleyin

Bunların çoğunu Yoast SEO’nun ücretsiz sürümü ile yapabiliyordunuz, ancak şimdi bunları premium bir özellik haline getirdiler. Örneğin, site haritanıza hangi içeriğin (sayfalar, yayınlar, kategoriler, etiketler vb.) Dahil edileceğini kontrol edebiliyordunuz, ancak şimdi Yoast bunun için ödeme yapıyor: /

7. Otomatik Güncelleştirmeler ve Yükseltmeler

Yoast diyor

Güncelliyoruz Her 2 haftada bir Yoast SEO eklentisi. Bu şekilde, web sitenizin Google’ın algoritmasının en son sürümü için optimize edildiğinden emin olabilirsiniz.

Yeni bir Google güncellemesi yayınlandığında bir SEO eklentisinin web sitenizi optimize edeceğini düşünmek tamamen saçma. Çoğunlukla, Panda / Penguin yüksek kaliteli içerik / bağlantılar içeren web sitelerini ödüllendirir. Yoast analiz etmiyor sitenize bağlantılar ve (içeriğinizin çok kısa veya okunabilirlik puanı düşük olduğunu söylemenin yanı sıra) içeriğin iyi olup olmadığını da söyleyemezsiniz. Bir video veya Infographic eklemek, söz konusu olduğunda dünyadaki TÜM farkı yaratabilir sayfa içi SEO, yine de Yoast bunları tespit edemez. Herhangi bir SEO eklentisinin bunları tespit etmesini beklemese de, Yoast’ın sizi açıkça Google güncellemelerinden koruyacağını söylemek cesur bir ifadedir, bu yanlıştır.

8. İç Bağlantı Önerileri

Bir yayını düzenlediğinizde, Yoast Premium, gösterge tablosunun sağında dahili bağlantı önerileri gösterir. Bunu asla kullanmam ve tüm bağlantılarımı manuel olarak eklemem – sadece SEO uğruna bağlantılar enjekte etmeyeceğim – Bunları sadece okurlarımın yazdığım bir öğreticiden açıklama bilgilerine ihtiyacı olduğunda kullanıyorum. Bu nedenle kullanmıyorum. Bu özellik ayrıca, bir sayfayı / yayını her düzenlediğinizde web sitenizi / gösterge tablonuzu yavaşlatabilecek CPU tüketir, Yoast önerileri çeker.

Yoast-İç-Bağlama

Sonuç: dahili bağlantılar SEO için mükemmeldir, ancak okuyuculara yardımcı olmuyorlarsa bunları enjekte etmeyin. Yoast, bir sayfayı / yayını her düzenlediğinizde ilgili dahili bağlantıları kontrol edeceğinden, CPU tüketimini artıracaktır. Bağlantıları daha kişisel olduğundan manuel olarak eklemeyi tercih ederim.

9. İçerik Bilgileri

İçerik Analizleri, bir sayfada en çok hangi kelimeleri kullandığınızı gösterir. Anahtar kelime yoğunluğu neredeyse önemli değil ve Yoast zaten odak anahtar kelimenizi içerikte (SEO analizinin anahtar kelime yoğunluğu kısmı) kaç kez kullandığınızı sayar, neden buna ihtiyacınız var? Sen yapmıyorsun.

Yoast-SEO-Metabox-Insights

Sonuç: Bir sayfada en çok hangi kelimeleri kullandığınızı gerçekten bilmeniz gerekiyor mu? Anahtar kelime yoğunluğu neredeyse önemli değil ve muhtemelen doğal olarak konunuz hakkında konuşacaksınız (anahtar kelime).

10. Yönlendirme Yöneticisi

Yoast SEO Premium, bir yönlendirme yöneticisi ile birlikte gelir; tarama hataları (kalıcı bağlantıları değiştirme, sayfaları silme vb. nedeniyle oluşan bozuk URL’ler). Çoğu web sitesinde bunlardan 100’leri bulunur.

Talimatlar

 1. Doğrulayın Google Arama Konsolu SEO ile Yoast ile → Genel → Web Yöneticisi Araçları
 2. SEO → Arama Konsolu altında Yoast’ı Google Search Console ile doğrulayın
 3. Verilerin doldurulması için birkaç gün bekleyin (tam nüfus genellikle birkaç hafta alır)
 4. Yoast’ın yönlendirme yöneticisini kullanarak Search Console bölümündeki tüm tarama hatalarını düzeltin

Yoast-tarama-hatalar

Yoast-yönlendirme yöneticisi

Yönlendirme Türleri – 301 (kalıcı) yönlendirme varsayılan ayardır, ancak Yoast’ın başka seçenekleri de vardır:

Yoast-yönlendirme tipleri

Otomatik Yönlendirmeler – Kalıcı bağlantıları değiştirirseniz, Yoast artık otomatik olarak yönlendirme yöneticisinin en iyi özelliğini sunan bir yönlendirme oluşturur. Yeni kalıcı bağlantılar içeren yeni bir web sitesi başlatırsanız, yalnızca gösterge tablonuzda değiştirdiğinizde bu çalışmaz.

Yoast otomatik-yönlendirme

Mevcut Yönlendirmeleri İçe Aktar – önceden yönlendirmeleri Yönlendirme Eklentisi veya .htaccess, bunları Yoast’a aktarabilirsiniz. Yönlendirme Eklentisi için SEO → Araçlar → İçe Aktar / Dışa Aktar → Diğer SEO Eklentilerinden İçe Aktar altında bir seçenek göreceksiniz. ardından “Yeniden Yönlendirmeden Önemli” yi seçin (aşağıya bakın). .Htaccess için takip edin Yoast’ın yönlendirme talimatları.

Yoast Redirect Manager ve Free Redirect Eklentisi
Tarama hatalarını düzeltmenin basit bir yolunu arıyorsanız, ücretsiz Hızlı Sayfa / Yeniden Yönlendirme Eklentisi. Yoast, bu ücretsiz eklenti 3’e izin verirken sadece bir seferde 1 yönlendirme oluşturmanıza izin verir. Bu, özellikle yüzlerce tarama hatası varsa çok zaman kazandırabilir..

301 Yönlendirme Örneği

Sonuç: Kolay ve harika bir iş yapan Quick Page / Post Redirect eklentisi gibi birçok ücretsiz yönlendirme eklentisi var. Yoast’ın tek büyük avantajı, bir sayfanın kalıcı bağlantısını değiştirirseniz, otomatik olarak yeni URL’ye bir yönlendirme oluşturacaklarıdır. Ancak birçoğunu ayarlamanız gerekiyorsa, Yoast’ın yönlendirme yöneticisi her seferinde yalnızca 1 tane yapmanızı sağlar.

Yönlendirme Yöneticisi Artıları

 • Yönlendirme Eklentisi ve .htaccess’ten yönlendirmeleri içe aktarmanıza olanak tanır
 • Birden çok yönlendirme seçeneğiyle gelir: 301 (varsayılan), 302, 307, 410, 451

Yönlendirme Yöneticisi Eksileri

 • Diğer eklentilerden mevcut yönlendirmeler manuel olarak eklenmelidir
 • Bir seferde yalnızca 1 yönlendirme ayarlayabilirsiniz
 • Yönlendirmeleri manuel olarak içe aktarmanız gerekiyorsa, her yönlendirme eklediğinizde (rahatsız edici olur) bir bildirim alırsınız

11. Odak Anahtar Kelime Dışa Aktarma

Yoast ayarlarında size ekstra bir seçenek sunar (Araçlar > İçe Aktarma ve Dışa Aktarma) tüm odak anahtar kelimelerinizi, her sayfanın SEO / okunabilirlik puanını ve bazı ek SEO bilgilerini dışa aktarmak için.

Yoast-İhracat-Odak-Anahtar kelimeler

Sonuç: Bir SEO denetimi yapıyorsanız ve tüm anahtar kelime listenizi incelemek istiyorsanız, zaman kazanabilirsiniz. Aksi takdirde, her sayfayı inceleyip anahtar kelimelerini inceleyebilirsiniz.

12. 7/24 Desteğe 1 Yıl Ücretsiz Erişim

Sonuç: Yoast’ın prim desteğini hiç kullanmadığımı itiraf ediyorum, ancak karışık görüşler duydum ve çoğu zaman sizi sadece yazdıkları eğiticilere yönlendiriyorlar. Eklentiyi sizin için yapılandırmazlar veya web sitenizi incelerler – bunların tümü ücretli hizmetlerdir. Ancak Yoast’ı 3 ana adıma ayıran bir eğiticiye ihtiyacınız varsa (ayarları yapılandırma, odak anahtar kelimeleri, içerik optimizasyonu araştırma), bunun için sağlam bir eğiticim var.

Sonuç – İsteyebilirsiniz, Ama İhtiyacınız Yok

Herhangi bir SEO eklentisinin yüklenmesi SEO’nuzu otomatik olarak geliştirmez – bu Yoast SEO premium ile aynıdır. Evet, size ekstra özellikler veriyor, ancak onları gerçekten kullanacak mısınız ??? Yönlendirme yöneticilerinin yanı sıra (kolayca başka bir yönlendirme eklentisi kullanabileceğim) kullanmıyorum. Çoğu insan SEO’nun temellerini indirmez, bu yüzden ekstra özellikler hakkında düşünmek yerine, önemli olan şeylere odaklanın. Yoast’ın ÜCRETSİZ SEO eklentisini doğru şekilde kullanmanın 3 önemli adımı aşağıda verilmiştir.

 1. Yoast’ın ayarlarını yapılandırın
 2. Anahtar kelimeleri araştırma
 3. İçerik optimizasyonu

Benim Yoast eğitimi tüm bunlarda size yol gösterir ve bunu yapmak için premium sürüme ihtiyacınız yoktur. 500+ yorumu var ve 150.000+ kişi tarafından kullanılmış – kesinlikle okurdum.

23. Sık Sorulan Sorular

&# X1f6a6; Yoast SEO Premium buna değer mi?

Hayır öyle değil. Çoklu odak anahtar kelimeler özelliği neredeyse işe yaramaz, yönlendirmeler ücretsiz yönlendirme eklentileri kullanılarak kurulabilir ve Yoast Premium’daki hiçbir şey SEO’nuzu doğrudan geliştirmez. Yılda 89 $ değerinde değil. Sadece yaşıyorum çünkü yaşamak için SEO değerlendirmeleri / kılavuzları yazıyorum.

&# X1f6a6; Birden çok anahtar kelime seçeneği yardımcı olur mu??

Hayır, yardımcı olmaz çünkü ikincil anahtar kelimeler genellikle kısmi eşleşmeler olarak kullanılır ve Yoast bunları algılamaz, bu nedenle SEO analizi ikincil anahtar kelimeler için işe yaramaz hale gelir.

&# X1f6a6; Yönlendirmeler ücretsiz bir eklenti kullanılarak kurulabilir?

Emin olabilirler. Yönlendirme veya Hızlı Sayfa / Yazı Yönlendirme, yönlendirmeleri ayarlamak veya .htaccess kullanmak için kullanılabilecek iki (ücretsiz) eklentidir, böylece bir eklentiye bile ihtiyacınız yoktur.

&# X1f6a6; Yoast Premium sitenizi Google’ın algoritması için güncel tutuyor mu??

Hiçbir şekilde. Bu iddiada bulunmak çılgınca çünkü Yoast bağlantılarınızın kalitesi, ince içeriği ve hatta iyi anahtar kelimeler seçmeyle hiçbir ilgisi yok. Google’ın güncellemelerinde birçok faktör vardır ve Yoast’ın sizi bir şekilde bu güncellemelerden koruduğunu düşünmek tamamen yanlıştır. Yoast’ın bu iddiası yanlıştır.

&# X1f6a6; Dahili bağlantı özelliği yararlı mı??

Yoast Premium’a sahibim (yalnızca yaşam için incelemeler yazdım) ve iç bağlantı özelliğini kullanmıyorum. İçeriğinize dahili bağlantılar eklemeyi hatırladığınız sürece (yine de yapmanız gerekir), her bir gönderideki dahili bağlantıları saymak biraz takıntılıdır..

&# X1f6a6; Yoast’ın premium desteği iyi mi??

Sitenizi inceler, giriş yapmaz veya sitenizi optimize etmenize yardımcı olmazlar. Onlar esas olarak sadece yazdıkları öğreticilere yönlendireceklerdir. Bunun için Yoast Premium’u satın almam veya hiç.

Katılıyor musun? Sorunuz olursa lütfen bana söyleyin 🙂

Şerefe,
Tom

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.